Vooraankondiging weghalen van bomen op de Dorpsstraat
Vanwege het voorgenomen herstraten van de Koninginnenlaan en de Dorpsstraat wil de gemeente 12 bomen weghalen op de Dorpsstraat. Voor deze twaalf bomen is de gemeente verplicht een omgevingsvergunning (kapvergunning) aan te vragen. Bij u in de omgeving staan één of meerdere bomen die worden weggehaald. Ter vervanging van deze bomen planten we elf bomen terug waar de oude bomen stonden. In dit buurtbericht leest u waarom de bomen worden weggehaald.
Het kappen van bomen heeft grote impact op de leefomgeving. Daarom betrekken we u als bewoner graag zo vroeg mogelijk hierbij.
Waarom gaan de bomen weg?
Wij willen graag gezonde en veilige bomen in de stad. Daarom controleren we alle bomen eenmaal in de 3 jaar. Om de mogelijke effecten van het herstraten op het duurzaam behoud van de bomen in de Dorpsstraat te onderzoeken is een Bomen Effect Analyse (BEA) opgesteld. Hierbij is per boom gekeken naar de actuele boomkwaliteit (conditie, toekomstverwachting, kwaliteit en
onderhoudstoestand), de kwaliteit van de groeiplaats, de consequenties van de bestratingswerkzaamheden, kansen en oplossingen t.a.v. de groeiplaats en verhardingen. Uiteindelijk is een weloverwogen besluit genomen welke bomen weggehaald gaan worden.
Welke 12 bomen worden weggehaald?
Op de achterkant van dit buurtbericht staat een overzichtstekening met de locaties van de weg te halen bomen. De boom aan het begin van de Dorpsstraat t.h.v. de Kerk heeft forse stamschade met inrotting en scheefstand en wordt daarom weggehaald. Vanwege de grootte van de overige bomen wordt hier geen nieuwe boom teruggeplaatst.
De overige elf bomen, vanaf huisnummer 11 tot de Tramstraat, zijn van matige kwaliteit, slechte groei en staan scheef. Hier is duidelijk een relatie tussen de beperkte en slechte groeiplaats (ondergrond) en de ontwikkeling van de bomen. Hier is gekozen voor een duurzame keuze voor de langere termijn door de groeiplaats in de ondergrond te vergroten en te verbeteren en nieuwe bomen (Platanen) terug te plaatsen.
Voor de uitvoering volgt nog een bericht
Over de uitvoering van het weghalen van de bomen ontvangt u net voor de uitvoering nog een buurtbericht. Dit gebeurt pas nadat de omgevingsvergunning is verstrekt.
Vervolg
Na dit buurtbericht vragen we een Omgevingsvergunning aan voor het kappen van de bomen. Als de gemeente de omgevingsvergunning heeft verleend, wordt dit gepubliceerd in het Digitaal Gemeenteblad(Verwijst naar een externe website).
Als de gemeente de vergunning heeft verleend, kunnen omwonenden en andere belanghebbenden bezwaar maken. Bezwaren kunnen gericht worden aan gemeente@nieuwegein.nl(Verwijst naar een e-mailadres) ter attentie van het college van Burgemeester en Wethouders. Bij het indienen van een bezwaarschrift dient u belanghebbende te zijn. Dit bent u als u op minder dan 100 meter van de boom woont en/of u vanaf 200 meter de boom vanuit uw woning kunt zien en/of u namens een belangenvereniging bezwaar indient en de belangenvereniging als doel heeft om het bomenbestand in Nieuwegein te beschermen.
Wilt u op de hoogte blijven van gemeentelijke bekendmakingen, meld u dan aan bij Berichten over uw buurt(Verwijst naar een externe website).
Waar krijg ik meer informatie?
Heeft u nog vragen of opmerkingen naar aanleiding van dit buurtbericht? Neem dan contact op met Jules Nieuwenbroek, projectleider, bereikbaar via telefoonnummer 14 030(Verwijst naar een telefoonnummer) of per e-mail: info-realisatie@nieuwegein.nl(Verwijst naar een e-mailadres).