Verder onderzoek om gezond leven en werken in Rijnenburg en A12-zone mogelijk te maken
In het MIRT-onderzoek brengt U Ned in beeld wat er nodig is om de A12-zone (Groot Merwede) en Rijnenburg te ontwikkelen tot nieuwe stadsdelen waar het prettig en gezond wonen en werken is. Dit gebeurt in samenhang met onderzoek voor het bereikbaar maken van de gebieden en de regio (MIRT Verkenning OV en Wonen). In november 2024 was fase 1 van het MIRT-onderzoek klaar.
De ontwikkeling van de A12-zone en Rijnenburg levert een grote bijdrage aan de groei van woningbouw en werkplekken in de metropoolregio Utrecht. Om deze ontwikkeling mogelijk te maken zijn investeringen nodig in groen, water, fiets- en wandelnetwerken. Om prettig en gezond in de gebieden te kunnen leven zijn ook oplossingen nodig om ongezonde effecten te verminderen, zoals het geluid van snelwegen. Dit geldt ook voor de milieueffecten van sommige bedrijven. Verder zijn oplossingen nodig om de gebieden Rijnenburg en Nieuwegein goed met elkaar te verbinden. Die zijn nu van elkaar gescheiden door de A2. Denk aan een overkapping over de snelweg, bruggen of tunnels.
Oplossingen voor OV en auto
Voor de bereikbaarheid zijn oplossingen voor openbaar vervoer en auto onderzocht. Voor de ontwikkeling van de gebieden is een snelle tramlijn van Utrecht CS naar Rijnenburg nodig, die vaak rijdt. Voor de bereikbaarheid per auto zijn maatregelen nodig voor de doorstroming op de ring Utrecht en om de gebieden bereikbaar te houden. De conclusies uit deze fase 1 van het MIRT-onderzoek sluiten aan bij de eerdere uitkomsten van de gebiedsonderzoeken.
Tot november 2025 werken we aan fase 2 van het MIRT-onderzoek. In deze fase werken we oplossingen verder uit. Met als doel om in november 2025 besluiten te nemen over de mogelijke ontwikkeling van de gebieden en de bereikbaarheid.
Bekijk de resultaten van het MIRT-onderzoek(Verwijst naar een externe website)