Start herstel groenstrook langs het Merwedekanaal en de Griend

Op maandag 13 januari beginnen we met het herstel van de groenstrook langs het Merwedekanaal en de Griend in Rijnhuizen. In dit gebied staan meer dan 200 zieke en dode bomen. Deze bomen halen we weg en we planten in 2 fasen verschillende soorten nieuwe bomen terug. Zo zorgen we voor een gezonde omgeving met sterke bomen die weer jarenlang mee kunnen. In september 2024 hebben we een vergunning aangevraagd voor het kappen van de bomen. Deze is op 22 oktober 2024 verleend.

De nieuwe bomen zijn ongeveer 7 meter hoog. Zo voorkomen we grote gaten in de groenstrook. Dit is bijvoorbeeld belangrijk voor vleermuizen die in het gebied leven. Het werk wordt gecontroleerd door een ecoloog en een boomexpert.

Het planten van de 2e groep bomen gebeurt later, bij de aanleg van het Oeverpark. Hoe lang de werkzaamheden duren, hangt onder andere af van het weer. Het werk duurt minimaal enkele weken. Er wordt gewerkt tussen 07.00 en 16.00 uur.

Kansrijk groenproject

Het herstel van de groenstrook is een groot en ingrijpend groenproject. Het is nodig voor de veiligheid, maar het biedt ook kansen om de kwaliteit van het groen en de flora en fauna te verbeteren. Zorgvuldig uitgewerkt, om het groene aanzicht vanaf de andere kant van het kanaal te houden en later een mooi Oeverpark te hebben. Met sterke bomen die weer lang meegaan. In 2025 gaan we in gesprek met de omgeving over de aanleg van het Oeverpark. Samen werken we aan een groene en gezonde toekomst voor Rijnhuizen.

Lees meer over dit project