Terugblik op de inloopbijeenkomsten op 8 en 13 februari
Op basis van verschillende onderzoeken ziet de gemeente het centrale deel van Park Oudegein als meest geschikte plek voor een evenemententerrein. Op 8 en 13 februari gingen we met u in gesprek over deze plek. 7.000 huishoudens in de wijken om het park werden uitgenodigd.
800 tips en opmerkingen
Het doel van de inloopbijeenkomsten was om tips en opmerkingen mee te geven voor het goed inrichten van een mogelijk evenemententerrein. Waar moet de gemeente rekening mee houden? Met ongeveer 200 op de 1e en 100 bezoekers op de 2e avond waren de bijeenkomsten goed bezocht. De bezoekers legden meer dan 800 vragen en opmerkingen vast op de post-its en reactieformulieren. In dit artikel vindt u ook de link naar de ‘Veel gestelde vragen’.
Beide avonden waren hetzelfde qua opzet. Bezoekers werden in ’t Veerhuis in Nieuwegein ontvangen met koffie en thee. Het complete onderzoeksproces en de resultaten konden de bezoekers eerst zien in een video. Daarna konden ze in de andere zaal vragen stellen en zorgen of opmerkingen meegeven. Daarvoor stonden verschillende medewerkers van de gemeente bij panelen met de belangrijkste onderwerpen: proces, bereikbaarheid, parkeren, geluid, ecologie, duurzaamheid en de inrichting van het terrein. Ook waren de betrokken wethouder, een paar raadsleden, een evenementenorganisator en verschillende betrokken partijen aanwezig om vragen te beantwoorden en te luisteren naar zorgen en adviezen.
Mogelijkheid om feedback achter te laten
De bezoekers konden tips, adviezen en vragen via plaknotities op de borden plakken. Deze hebben we steeds na afloop van de bijeenkomst verzameld. Ook konden ze opmerkingen schrijven op kaartjes. Er werden veel opmerkingen gemaakt over mogelijke gevolgen voor natuur en vogels, verkeers- en parkeerdrukte, geluidsoverlast, de grootte van de evenementen en hoe vaak er een evenement is. Veel bezoekers zijn kritisch over deze plek als evenemententerrein. We nemen de vele opmerkingen zo goed mogelijk mee in de besluitvorming en het verdere proces.
Beantwoording vragen
De gemeente heeft vooraf aan en tijdens de avond veel vragen ontvangen. We hebben deze zo veel mogelijk beantwoord. Er zullen vragen zijn die we in deze fase nog niet helemaal kunnen beantwoorden. Bijvoorbeeld omdat de gemeenteraad nog een besluit moet nemen. Of omdat we pas veel later met een precieze oplossing kunnen komen voor bepaalde punten. We vullen de lijst dus steeds verder aan.
Proces
Het college gaat naar alle reacties kijken. Daarna legt het college een definitief plan voor aan de gemeenteraad ter besluitvorming in april 2024. Na het besluit van de raad informeren we de buurt en andere inwoners van Nieuwegein over de procedure wijzigen omgevingsplan, de verdere uitwerking en uitvoering (ontwerp, voorbereiding aanleg).