Meedenken en meedoen in Rijnhuizen
Samen met inwoners en organisaties werken we aan een fijne wijk. Samen doen betekent niet dat iedereen het altijd eens is met de uitkomsten. We gaan er wél voor dat iedereen tevreden is met het proces.
Dat doen we door duidelijke informatie te geven, zoals op deze website. En door met elkaar in gesprek te gaan of reacties op te halen. Bijvoorbeeld tijdens inwonersavonden, het Rondje Rijnhuizen en online vragenlijsten. Uitgangspunten voor participatie zijn vastgelegd in de nota Samen met de Stad.
Bedankt voor alle ideeën voor het Oeverpark
We ontvingen maar liefst 125 reacties op onze oproep om mee te denken over de inrichting van het Oeverpark. Iedereen die een tip of idee heeft achtergelaten: heel erg bedankt.
De interactieve kaart staat nu vol met markeringen en ideeën. Die zijn nog te bekijken. Het is niet meer mogelijk om nog een reactie te geven. Wij gaan aan de slag en maken zoveel mogelijk gebruik van de ideeën. We houden de indieners via e-mail tussentijds op de hoogte.
Bijeenkomsten over verbinding
Hoe maken we van Rijnhuizen een wijk waar je elkaar groet op straat, samen dingen onderneemt en je echt thuis kunt voelen? Met die vraag gingen bewoners, ondernemers en professionals aan de slag tijdens bijeenkomsten in het najaar van 2024 en het voorjaar van 2025.
De eerste bijeenkomst was een goedbezochte avond waar bijna 40 bewoners samen aten en ideeën uitwisselden. In groepjes werd nagedacht over wat mensen belangrijk vinden in de wijk: van gezamenlijke activiteiten tot betere communicatie en meer plekken om elkaar te ontmoeten. Het werd al snel duidelijk dat er veel behoefte is aan verbinding, zeker in een wijk die nog volop in ontwikkeling is.
Eerste ideeën
In de maanden erna volgden gesprekken en interviews met betrokken bewoners. Tijdens een tweede bijeenkomst kwamen de eerste ideeën verder tot leven. Appgroepen werden gestart, een groep bewoners werkt aan een gezamenlijke missie voor het nieuwe buurthuis, en op 15 april was er zelfs een spontane pizza-avond. Deze avond was zonder agenda, maar met echte gesprekken.
Een beeld van de avond: Rijnhuizen is een plek waar gebouwd wordt, waar mensen hun plek zoeken en waar sommigen al bezig zijn bruggen te slaan. Ja, het is nog rommelig. Ja, er missen nog dingen. Maar als je goed kijkt, zie je overal beweging: buren die samen aan onderwijs werken, mensen die elkaar vinden bij de Fortwachter en sportievelingen die op hun SUP’s de wijk verkennen. Sommige eilanden drijven nog los, sommige verbindingen moeten nog worden gemaakt. Maar de eerste touwen zijn al gespannen. Nu is het tijd om eraan te trekken.
Wilt u ook meewerken aan een verbonden wijk? Stuur dan een mailtje naar contact@wijkrijnhuizen.nl(Verwijst naar een e-mailadres). We horen graag van u!
Idee voor de buurt?
We moedigen inwoners aan om ook zelf in actie te komen voor een mooi Rijnhuizen. Heeft u een leuk idee voor uw buurt? Kijk dan eens op de website van Geins Geluk(Verwijst naar een externe website). Of neem contact op met wijkcoördinator Shida Versteeg.
Weten wat er speelt?
De gemeente Nieuwegein stuurt u altijd een uitnodiging als u kunt meepraten over de wijk. Houd dus deze website in de gaten en uw brievenbus.
Wilt u liever digitaal op de hoogte blijven? Dan kunt u zich aanmelden voor de nieuwsbrief.
Resultaten en verslagen
Contact
Heeft u een vraag over het project? Stuur een e-mail naar de gemeente: rijnhuizen@nieuwegein.nl(Verwijst naar een e-mailadres).
Shida Versteeg is wijkcoördinator van Rijnhuizen.