Inhoud van een BLVC-plan
U stuurt het BLVC-plan in bij de aanvraag van een omgevingsvergunning. Nog niet alle informatie is dan bekend. Probeer zoveel mogelijk te beschrijven, zoals de omgevingsscan en mogelijke overlast.
Details over de uitvoering en andere ontbrekende informatie vult u uiterlijk 5 weken voor de start van de bouw aan.
Hieronder ziet u per hoofdstuk welke informatie in het BLVC-plan moet staan. U kunt ook een format van het BLVC-plan downloaden.
- Omschrijving en achtergrond van het project
- Wat wordt er gebouwd of gesloopt?
- Waar wordt er gebouwd of gesloopt?
- Wie is de opdrachtgever en wie voert de werkzaamheden uit (als u dit al weet)?
- Contactpersonen voor de gemeente (zoals projectleider, uitvoerder en/of omgevingsmanager)
- Wanneer start het bouwproject en hoelang duurt het?
Beschrijf de situatie nu, nog zonder oplossingen te geven.
- Omschrijf de wijk en de precieze locatie van het project (afbeelding toevoegen uit Google Maps of een andere kaarttool)
- Maak duidelijk welke bijzondere doelgroepen er in de omgeving zijn (scholen, kinderdagverblijven, verpleeghuizen, ziekenhuizen, maatschappelijke voorzieningen), welke winkels, bedrijven en industrie.
- Omschrijf wat de invloed is op het verkeer en de beschikbaarheid van openbaar vervoer in de omgeving. Maak onderscheid in doorgaand verkeer en bestemmingsverkeer. Zijn er bijvoorbeeld afzettingen of is er voor dit project uitzonderlijk transport nodig?
- Geef aan wat de impact is op de parkeergelegenheid voor buurtbewoners en winkels.
- Geef aan welke impact u denkt dat het project zal hebben op stakeholders en andere betrokken partijen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan de impact van heien, als er monumentale woningen in de buurt staan kunnen deze schade ondervinden.
- Andere werkzaamheden of evenementen in de omgeving. Uw contactpersoon bij de gemeente kan u helpen met informatie over werkzaamheden in de buurt, voor evenementen kunt u bijvoorbeeld zoeken op Google, in de media of contact opnemen met het wijkplatform.
Beschrijf in dit hoofdstuk ook de oplossingen.
- Beschrijf op basis van het werkplan welke overlast en risico’s er kunnen ontstaan bij de bouw of sloop. Welke bouw- of sloopmethode wordt toegepast en wat betekent dat mogelijk voor de omgeving (materieel, aan- en afvoer materiaal)?
- Wordt er geheid? Zo ja, voor hoelang en welk geluids- en trillingsniveau verwacht u?
- Moet er een nulmeting worden gedaan voor de start van de werkzaamheden en zo ja, waar? Beschrijf ook hoe de eindmeting eruit ziet. Een nulmeting kan gaan over (oude) woningen en monumenten in de buurt, maar ook een straat, een kade of groenstrook. Omdat er veel aandacht is voor bomen heeft de groenbeheerder in kaart gebracht waar rekening mee moet worden gehouden in een Handboek bomen (pdf, 12 MB) .
- Is er geluidoverlast waarvoor misschien een vergunning nodig is?
- Wordt er bronbemaling toegepast, diep gegraven, ondergronds gebouwd of groot grond verzet? Wordt er water geloosd in de omgeving?
- Beschrijf de maatregelen voor bereikbaarheid (inrichting van de bouwplaats (aanwijzingen voor de) in- en uitrit bouwverkeer, afzettingen en omleidingen. Denk aan veilige zichtlijnen)
- Worden er verkeersmaatregelen of -besluiten genomen en voor hoelang?
- Hoe gaat u om met zwaar verkeer?
- Hoe regelt u achteruit rijden? Dit mag alleen onder begeleiding en is verboden aan het begin en einde van schooldagen.
- Heeft u een objectvergunning nodig?
- Aan- en afvoerroutes voor materiaal en materieel, inclusief aanwijzingen (voeg een kaart bij)
Let op: u moet zelf een objectvergunning aanvragen en de routes in LTC zetten(Verwijst naar een externe website). U mag afzettingen en omleidingen pas plaatsen na goedkeuring in LTC.
- Werkdagen en -tijden
- Welke werkzaamheden hebben invloed op de omgeving (uit hoofdstuk 3)? Beschrijf uitgebreid welke maatregelen genomen worden om overlast voor de omgeving zoveel mogelijk tegen te gaan.
- Hoe houdt u rekening met instellingen en ondernemers in de omgeving, zoals scholen?
- Hoe zorgt u ervoor dat het ophalen van huis- en bedrijfsafval en andere dagelijkse processen door kunnen gaan?
- Zijn er bomen of ander groen in de omgeving dat beschermd moet worden tijdens de bouw?
- Heeft uw project nog op andere manieren invloed op de omgeving? Denk aan geluid, licht/zicht, stof, afval, vervuiling, trillingen, schade, opslag, extra verkeer, geparkeerde auto’s van werknemers en laden/lossen van toeleveranciers.
- Bouw- en sloopmethode
- Inrichting van de bouwplaats
- Maatregelenmatrix
- V&G-plan
- Beschrijf het doel van de communicatie tijdens de uitvoer van het project.
- Formulier een (kern)boodschap: wat wilt u vertellen?
- Geef aan welke groepen mensen u wilt bereiken? Gebruik de doelgroepen uit de omgevingsscan en neem ook de interne gemeentelijke afdeling(en) op, waaronder de wijkcoördinator. Betrek verder, wanneer nodig, hulpdiensten en andere overheidsinstanties.
- Geef op een kaart duidelijk aan welke omwonenden/organisaties te maken krijgen met uw werkzaamheden. Omcirkel om welke inwoners en organisaties het gaat.
- Hoe gaat u de omwonenden/organisaties/bijzondere doelgroepen bereiken? Kies per groep de bijpassende communicatiemiddelen (zoals een bijeenkomst, brief, bouwbord of BouwApp).
- Wat is uw communicatie planning? Verspreid uiterlijk 2 weken voor de start van de werkzaamheden uitgebreide informatie in de buurt. Welke belangrijke momenten kunt u communiceren? En wat doet u als er afwijkingen zijn op de planning?
- Neem onder meer het doel van de werkzaamheden, de contactgegevens op in de uitwerking van uw communicatie.
- Zijn er ook andere initiatieven in de buurt? Geef dan aan hoe u de communicatie afstemt.
- Geef aan wie er voor de coördinatie van BLVC zorgt tijdens de uitvoering en wie verantwoordelijk is voor het juist uitvoeren van het plan.
- Beschrijf uw calamiteiten- en klachtenprotocol en vermeld de contactgegevens van de calamiteitenafhandeling van uw bedrijf.
- Beschrijf uw planning per fase (voorbereiding, sloop, bouwrijp maken, bouwen, woonrijp maken, ingebruikname)
- Beschrijf eventueel de impact en tijdelijke verkeersmaatregelen per fase (kan ook visueel)
- Inrichting bouwplaats of sloopplaats
- Bouwroutes/verkeersplan
- Maatregelenplan
- Eventueel andere bijlagen, zoals een brief voor de buurt
Meer informatie
Heeft u vragen over het BLVC-plan? Stuur dan een bericht naar bouwtoezicht@nieuwegein.nl(Verwijst naar een e-mailadres).